sierpnia 07, 2022

Nowe szkoły księcia Christiana i księżniczki Isabelli

 

 

Przed chwilą dwór królewski wydał oświadczenie w związku z tym do jakiej szkoły pójdzie przyszły następca tronu i jego siostra. W związku z aferą w Herlufsholm o czym pisałam tutaj : TUTAJ

W oświadczeniu napisano, że księżniczka Isabella pójdzie do szkoły Ingrid Jespersen w Kopenhadze, zaś książę Christian będzie się uczył w liceum Ordrup w Gentofte.

 

Szkoła księcia Christiana


 

Na stronie szkoły księcia możemy przeczytać, że "W Ordrup School pracujemy przede wszystkim w dialektycznej relacji między jednostką a społecznością. Oznacza to, że zaczynamy od indywidualnego dziecka i rozwijamy wokół niego struktury, aby je tworzyć najlepsze możliwości uczenia się i rozwoju". Szkoła kładzie nacisk na kreatywność dziecka, a także silnie działa przeciwko nękaniu.  Ponadto znajdziemy informacje, że :

Dobrobyt jest wysoki w całej szkole i wszyscy bierzemy odpowiedzialność za wszystkich uczniów  i traktowane równo bez względu na płeć, pochodzenie etniczne lub inne. Szkoła jest atrakcyjnym miejscem pracy charakteryzującym się wysokim poziomem edukacyjnym.

WTak wygląda jedna z sal, w której lekcje mają młodsze dzieci : Szkoła księżniczki Isabelli 

Szkoła nosi imię Ingrid Jespersen, duńskiej pisarki. Szkoła znajduje się dobrej okolicy. Nie daleko niej są sklepy spożywcze.  Z pałacu Amalienborg można dojechać do szkoły w 7 minut, zaś piechotą zajmie to czterdzieści minut.

 W  szkole Ingrid Jespersen uważamy, że pozytywna i konstruktywna współpraca między szkołą a rodzicami jest ważnym warunkiem wstępnym dobrego samopoczucia i nastawienia poszczególnych uczniów do chodzenia do szkoły. Bliska współpraca ma również kluczowe znaczenie dla możliwości zdobycia przez uczniów umiejętności osobistych, społecznych i zawodowych w szkole. Szkoła i rodzice ponoszą więc wspólną odpowiedzialność za dobre samopoczucie i rozwój ucznia

Co więcej strona szkoły podaje, że :

 W liceum Ingrid Jespersen jesteśmy ambitni. Jesteśmy ambitni pod względem edukacyjnym.  Ogólnie w Ingrid panuje bardzo dobre środowisko do nauki. Jesteśmy również ambitni na polu artystycznym, gdzie szczególnie nauczanie muzyki odgrywa kluczową rolę. Edukacja muzyczna jest obowiązkowa od przedszkola do klasy 7, a szeroki wachlarz zajęć muzycznych oferowany jest zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i średnich.  Jesteśmy też bardzo ambitni, jeśli chodzi o stworzenie przestronnego i opiekuńczego środowiska dla wszystkich dzieci. Stawiamy na tolerancję i demokrację. Musi być miejsce dla wszystkich i każdy musi mieć coś do powiedzenia.

Szkoła ma dość atrakcyjny wygląd. Dwa razy w miesiącu są wywiadówki i szkoła często informuje rodziców o postępach ich dziecka.

 

 

 


 


2 komentarze:

  1. Byłam trochę zaskoczona, że Christian i Isabella wybrali dwie różne szkoły, spodziewałam się, że pójdą do tej samej. Ale ważne, że obie dbają o bezpieczną atmosferę bez przemocy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie też to zaskoczyło, ale najważniejsze, żeby dobrze czuli się w nowych szkołach :)

      Usuń

Wasze komentarze ogromnie mnie motywują :)
Lecz proszę o wyrażanie swojej opinii bez przekleństw i z kulturą.

Copyright © Duńska Rodzina Królewska , Blogger