Jak będzie wyglądać duńska monarchia za dziesięć lat?

 

Perspektywa dekady to dużo czasu. Jeżeli spojrzymy ile zmian w duńskiej monarchii przyniosło nam ostatnie dziesięć lat, zauważymy, że było ich sporo. Razem z członkami rodziny królewskiej obchodziliśmy urodziny, obserwowaliśmy jak dzieci królewskie szły do szkoły, celebrowaliśmy rocznice i jubileusze. Co nas czeka do roku 2032? Niestety nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale możemy wysnuć pewną hipotezę.

 


 

Odejście królowej Małgorzaty 

Mimo, że królowa cieszy się dobrym zdrowiem i raczej rzadko choruje (choć w ostatnich latach często dopadał ją COVID), trzeba się liczyć z tym, że ma już 82 lata i jest osobą w podeszłym wieku. Oczywiście ja życzę jej jak najwięcej zdrowia i oby panowała długo!

Nowe pokolenie przejmuje pałeczkę

Lata dwudzieste XXI wieku to czas, kiedy książę Christian i księżniczka Isabella skończą 18 lat. Oczywiście pełną pracę dla monarchii zaczną pewnie po ukończeniu studiów. Ale..Kiedy właśnie przekroczą pełnoletność skończy się swego rodzaju umowa zawarta z duńską prasą, która miała im do tego czasu dać spokój. Możemy spodziewać się więc wielu newesów, a niekiedy może kontrowersji wobec działań młodych.

Królewskie śluby 

Nie da się ukryć, że istnieje duże prawdopodobieństwo iż w tej dekadzie mogą odbyć się śluby książąt Nikolaia i Felixa. W latach trzydziestych czeka nas też na pewno ślub następcy tronu i jego rodzeństw oraz narodziny kolejnego pokolenia DRK. Na pewno będzie to intensywny czas.

 20 i 25 rocznica ślubu Mary i Federika

Możliwe, że para książęca uczci to jakimś filmem dokumentalnym bądź bankietem.

60 urodziny księcia Frederika - 26.05.2028

Z tej okazji z pewnością można będzie spodziewać się bankietów, wystaw, filmu oraz serii nowych zdjęć.

 

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze komentarze ogromnie mnie motywują :)
Lecz proszę o wyrażanie swojej opinii bez przekleństw i z kulturą.

Copyright © Monarchia po duńsku , Blogger