stycznia 23, 2022

Jak napisać do DRK?

 Jak napisać list do duńskiej rodziny królewskiej i w jakim czasie należy spodziewać się odpowiedzi? W ttym poście postaram się Wam to wyjaśnić.

 Po pierwsze : adres

Wszystkie listy do członków rodziny królewskiej piszemy na ten adres :

Her Majesty Queen Margrethe / H.R.H Crown Prince/ H.R.H Crown Princess

Postboks 2143

1256 København K

 Denmark

Dania

 Napisałam Wam te trzy propozycje, do kogo możecie napisać. Ja ostatnio napisałam do królowej i do księżnej Mary. Z racji, że list do królowej wysłałam przedwczoraj, to muszę poczekać na odpowiedź. Zaś list do Mary wysłałam 1 października, a już 14! miałam odpowiedź, więc z Danii odpowiedzi przychodzą naprawdę szybko, choć niestety royalsi wysyłają zdjęcia TYLKO na teren Danii. Nawet jak poprosicie o zdjęcie, to odpowiedzą, ze niestety nie mogą wysłać, bo taka polityka. Trochę przykre, ale cóż. 

Taką odpowiedź dostałam od księżnej Mary 14 października 2021 roku.


Jak więc widać na powyższym zdjęciu z Danii od pary książęcej zazwyczaj właśnie przychodzą takie kartki z podziękowaniem. Wygląda to trochę, jak automatyczna odpowiedź.

Od królowej przychodzą nieco dłuższe, ale jak dostane swoją to Wam pokażę.

A jak napisać list?

Ja najczęściej piszę w Canvie, bo mam bardzo brzydkie pismo. Potem drukuję i podpisuję się własnoręcznie. Adres również drukuje, wycinam i naklejam na kopertę. Warto powtórzyć nasz adres w lisćie. List zaczynamy od słów, np : "Dear Crown Princess Mary" albo "Dear Queen Margrethe". Można pisać po angielsku, na luzie :D. Poza tym można też pisać trochę mniej formalnymi zwrotami i nikt się raczej za to nie obrazi, ale lepiej nie używać w takich listach zwrotów potocznych lub broń boże slangu, ale to chyba wiecie. 

W treści listu możecie napisać coś o sobie, lub o pracy royalsa, do którego piszecie. Tak naprawdę piszcie, co Wam się w duszy zamarzy :)

Na koniec może dodać : I would be glad if I get the answer. Oczywiście na końcu piszemy Yours Sincerely i podpisujemy się.

Tak jak mówiłam na odpowiedź czekamy mniej więcej 2-3 tygodnie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wasze komentarze ogromnie mnie motywują :)
Lecz proszę o wyrażanie swojej opinii bez przekleństw i z kulturą.

Copyright © Duńska Rodzina Królewska , Blogger